054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

צ'כיה

דף הבית >> הרצאות >> צ'כיהצ'כיה - העיר פראג

משך ההרצאה: 90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה היסטורית של העיר פראג העיר
* סקירה על המונומנטים ההיסטוריים של העיר.
* סקירה נקודתית על הקתדרלה והמצודה.
* יהדות פראג - היסטוריה ומונומנטים בעיר.

בצ'כיה ביצעתי צילומים עבור החברה אמריקאית The Great Courses , עבור פרוייקט צילום הקתדרלות.
מסע צילום של  יותר מחודשיים ובמסגרתו  צולמו יותר מ- 20 קתדרלות בערים היפות והמרתקות באיטליה, צרפת, ספרד וצ'כיה, צילום הקתדרלות בוצע עפ"י ההרצאת של פרופסור וויליאם קוק מאוניברסיטת ניו יורק, ובסיום הצילומים הופקה ערכה מרתקת שנמכרה בהצלחה מרובה.

פראג היא בירת הרפובליקה הצ'כית והעיר הגדולה ביותר בה. פראג מהווה את המרכז הכלכלי, התרבותי והתעשייתי של צ'כיה. היא ממוקמת על הנהר ולטאבה (Vltava), ומאכלסת כ־1.2 מיליון תושבים. שטח המטרופולין של פראג 6,977 קמ"ר. בין כינויה של פראג ניתן למנות את: "העיר בעלת מאות הצריחים המחודדים", "העיר הזהובה", "פריז של שנות העשרים בתשעים", "אם כל הערים" ו-"הלב של אירופה".

האזור שבו ממוקמת פראג היה מיושב עוד בתקופה הפליאוליתית. בערך בשנת 200 לפני הספירה הקלטים הקימו שם ישוב בשם Závist אך הוא לא האריך ימים ואת מקומו תפסו שבטים גרמאניים. הסלאבים כבשו את האזור ושלטו בו החל מהמאה הרביעית לספירה, למרות שבתקופה מסוימים היו תחת כיבוש מונגולי.

על פי האגדה, העיר פראג נוסדה בידי הנסיכה Libuše ובעלה Přemysl, מייסדי שושלת פשמישל, במחצית השנייה של המאה התשיעית כטירה על גבעה החולשת על הגדה המזרחית של נהר הוולטאבה. טירה זו ידועה כווישהראד (Vyšehrad "טירה גבוהה") כדי להבחין בינה לבין הטירה שהוקמה מאוחר יותר בצד האחר, הנקראת מצודת פראג או בפשטות "המצודה" (ברובע Hradčany).

במהרה הפכה למקום מושבם של מלכי בוהמיה, חלק מאלו שמאוחר יותר שלטו גם כקיסרים של האימפריה הרומית הקדושה. העיר הפכה לצומת מסחר מרכזי הודות ליהודים הרבים שהתיישבו בה. יועצו של הוזיר מקורדובה, אברהם אבן יעקב, מזכיר את פראג בתעודה משנת 965לספירה. ב-973 הייתה העיר לבישופות.

המלך ולדיסלב השני בנה את הגשר הראשון על הוולטאבה, גשר יהודית, בשנת 1170. גשר זה התמוטט ב-1342. מאוחר יותר נבנה גשר קארל (קארלוּ‏ב מוֹ‏סט) על חורבותיו.

ב-1257, תחת שלטון המלך אוטוקאר השני, נבנה בפראג הרובע Malá Strana ("הצד הקטן") ליד רובע המצודה Hradčany שנועד עבור מקורבי השלטון האצילים הגרמנים שקיבלו שם אוטונומיה (ראו חקיקת מגדבורג). הרובע החדש נבנה על הגדה המרוחקת מהעיר העתיקה (רובע Staré Město), שהייתה מוגנת באותה תקופה בחומות וביצורים.

               הקתדרלה


                            בית הקברות היהודי
                           הקתדרלה - חלון ויטראז'
  
                                   מנופי העיר
                               הקתדרלה - החזיתאלבום תמונות

צ׳כיה -העיר פראג

צ׳כיה -העיר פראג
פורסם ב: 03/06/2019
בצ'כיה ביצעתי צילומים עבור החברה אמריקאית The Great Courses עבור פרוייקט צילום הקתדרלות. מסע צילום של יותר מחודשיים ובמסגרתו צולמו יותר מ- 20 קתדרלות בערים היפות והמרתקות במערב אירופה
 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים