054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

צרפת

דף הבית >> הרצאות >> צרפת
 


צרפת
בצרפת ביצעתי 5 מסעות צילום החל משנת 2009 , מסעות צילום ארוכים בגלל גודלה העצום של צרפת.
ב- 2009 ביצעתי צילומים של טירות ומערות, מסע של חודש יותר מ-30 מערות וכ- 80 טירות בכל רחבי צרפת כולל מבצרי הספר באזור קטאר הגובל בין צרפת לספרד, באיזור זה שהיה אזור לחימה בין המדינות הוקמו מבצרים מרשימים, מסע הצילום במערות היה ייחודי ואתגרי בגלל התנאים הבעייתיים לצילום, צילום הטירות והמבצרים היה מסע ארכיטקטוני מדהים מטירות משפחתיות ומלכותיות למבצרי ספר.
 פרוייקט צילום הקתדרלות הגדולות של צרפת בוצע בשנת 2010, בפרוייקט ארוך ומרתק זה יותר מחודשיים צולמו יותר מ- 30 קתדרלות בערים היפות והמרתקות  בצרפת: Paris, Strasbourg, Avignon, Beziers, Chartres, Bourges, Reims, Troyes ועוד... צילום הקתדרלות בוצע עפ"י ההרצאות של פרופסור וויליאם קוק מאוניברסיטת ניו יורק, ובסיום הצילומים הופקה ערכה מרתקת שנמכרה בהצלחה מרובה.
פרוייקט מרתק נוסף היה צילום של האתרים הארכיאולוגיים בצרפת בעיקר רומיים, יותר מ- 100 אתרים.
בפרוייקט הצילום בשנת 2011 , צולמו אתרי טבע , תיירות  החל מנהר ה- Verdun והפארק המרתק בדרום צרפת Camargue  , עמק הלואר האגדי ועוד אזורים נפלאים אחרים, באופן אישי זה היה אחד המסעות היפים שביצעתי, אין ספק שצרפת היא אחת המדינות המרתקות והיפות בעולם.
צרפת היא אחד מיעדי התיירות הבולטים בעולם. נופיה המגוונים של צרפת, ממישורי הרים גבוהים ועד אדמות חקלאיות פוריות. נופים מרהיבים, מערכות ענקיות של מערות פרה-היסטוריות, אלפי טירות קסומות בכל רחבי צרפת.  

צרפת הייתה מיושבת עוד מן התקופה הפלאוליתית המוקדמת, כ-500 אלף עד 200 אלף שנה לפני זמננו, על ידי ציידים. בעת העתיקה ישבו בצרפת הגאלים – עם קלטי. במאה ה-1 לפנה"ס יוליוס קיסר כבש את גאליה וצירף אותה לאימפריה הרומית, וכך קיבלו התושבים את התרבות והשפה הרומית (לטינית, ממנה התפתחה הצרפתית). במהלך המאה ה-5  לספירה פלשו לגאליה שבטים גרמאנים, שהבולט שבהם היה שבט הפרנקים. הפרנקים היו השבט הגרמאני הראשון שהמיר את דתו לקתוליות ולכן צרפת קיבלה את הכינוי "הבת הבכורה של הכנסייה" והצרפתים הגדירו את עצמם כ"ממלכה הנוצרית ביותר".

ממלכות הפרנקים אוחדו בשנת 771 תחת שלטונו של קרל הגדול שהוביל את מערב גרמניה, צרפת של היום וצפון איטליה למעמד של אימפריה רבת עוצמה. לאחר מותו חולקה אימפריה זו לפרנקיה המזרחית, האמצעית והמערבית. הממלכה המערבית כללה כמעט את כל השטח עליו יושבת כיום צרפת והיא הייתה בעצם הבסיס לממלכת צרפת. הקרולינגים מלכו בצרפת עד 987 אז הוגו קאפה הוכתר כמלך צרפת וייסד בכך את השושלת הקופטינגית. משושלת זו יצאו כל מלכי צרפת עד נפילתה של המונרכיה.
במאה ה-10 התפתחה באזור תרבות פאודלית, שהגיעה לשיא במאה ה-14. לאחר מלחמת מאה השנים, במחצית השנייה של המאה ה-15, עלה כוחה של המלוכה עד שהגיע למעמד של שלטון אבסולוטי. המלך המפורסם ביותר הוא לואי הארבע עשר, המסמל את האבסולוטיזם הטהור. בזמנו צרפת החזיקה באוכלוסייה הגדולה ביותר באירופה והייתה המשפיעה ביותר באירופה. צרפת גם כבשה קולוניות רבות מעבר לים באמריקה אפריקה ואסיה.
       
            Chartres Cathedral


קטעי וידאו - צילומים מהשנים 2009-2011

 

                              France, Provence

                  France, Roman Archaeological Sites
                     (France, Castles (Chateaux

 
                               France, Caves

 

אלבום תמונות

 

   
  רשימת הרצאות
טירות ומבצרים ברחבי צרפת
בצרפת ביצעתי 5 מסעות צילום החל משנת 2009, מסעות צילום ארוכים בגלל גודלה העצום של צרפת. בשנת 2009 צילמתי טירות ומבצרים במשך כ- 3 שבועות, כ -80 בכל רחבי צרפת ובעיקר בעמק הלואר ומבצרי הספר באזור....

+קרא עוד
טירות ומבצרים ברחבי צרפת

הקתדרלות הגדולות ברחבי צרפת
קתדרלה (באנגלית: Cathedral; בלטינית: Ecclesia cathedralis) היא כנסייה נוצרית המשמשת מושב לבישוף (הגמון). הקתדרלה לרוב היא מבנה גדול ומפואר, שניצב רם בכיכר העיר. הבנאים והאמנים שבנו את הקתדרלות.....

+קרא עוד
הקתדרלות הגדולות ברחבי צרפת

צרפת בתקופת האימפריה הרומית, סקר אתרים רומיים ברחבי צרפת
בעת העתיקה ישבו בצרפת הגאלים - עם קלטי. במאה ה-1 לפנה"ס יוליוס קיסר כבש את גאליה וצירף אותה לאימפריה הרומית, וכך קיבלו התושבים את התרבות והשפה הרומית (לטינית, ממנה התפתחה הצרפתית). במהלך המאה ה-5.....

+קרא עוד
צרפת בתקופת האימפריה הרומית, סקר אתרים רומיים ברחבי צרפת

מערות - סקר מערות ברחבי צרפת
לסקו היא הגדרת ממכלול המערות בדרום מערב צרפת מפורסם שלה הפליאוליתית ציורי המערות . המערות המקוריים נמצאים ליד הכפר Montignac , על המחלקה של דורדון . הם מכילים כמה מן הידוע ביותר הפליאוליתית העליונה...

+קרא עוד
מערות - סקר מערות ברחבי צרפת

דרום צרפת - מחוז פרובאנס
פרובאנס התפרסמה בין השאר באתריה ההיסטוריים והתיירותיים, במטבח הפרובנסאלי הייחודי וביינותיה המשובחים. פרובאנס הייתה מיושבת עוד מימי האדם הקדמון, לפני כ-400,000 שנה, ונותרו בה שרידים רבים לתקופות.....

+קרא עוד
דרום צרפת - מחוז פרובאנס

מחוז נורמאנדי
פרוייקט הצילום בנורמאנדי בוצע בקייץ 2016, במסגרתו צילמתי את אתרי ז׳אן דארק, חופי הנחיתה של בעלות הברית, מספר ערים מרכזיות, וכנסיית סאן מישל המרהיבה, תופעה מדהימה של כנסייה שבגאות הופכת לאי.

+קרא עוד
מחוז נורמאנדי

 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים