054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

מלטה

דף הבית >> הרצאות >> מלטהמלטה

משך ההרצאה: 90 דקות
צילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה היסטורית/גיאוגרפית על האי מלטה.
* סקירה על האתרים הארכיאולוגיים/פרהיסטוריים באי.
* האי גוזו, סקירה על האתרים הצלבניים.

את מלטה צילמתי בשנת 2008, המטרה הייתה לצלם אתרים ארכיאולוגיים, אתרים צלבניים ובעיקר את הביצורים
המדהימים באי גוזו, אי קטן וצפוף, אהבתי במיוחד את האתרים הפרה-היסטוריים עם המקדשים המוזרים.


מלטה יושבה לראשונה באלף ה-6 לפנה"ס. ישוב פרה-היסטורי גדול היה במקום עד הגעת הפיניקים שקראו לאיים מלט (malat) (פיניקית - נמל בטוח). בשנת 400 לפנה"ס בקירוב נכבשו האיים על ידי קרתגו ולאחר מכן על ידי רומא ובשנת 870 כבשו את האיים הערבים מידי האימפריה הביזנטית. לאחר סדרת מלחמות עברו האיים לשליטת הנורמנים מסיציליה ומלטה הפכה שוב לנוצרית. לאחר הכיבוש הנורמני נוצרה האצולה המלטית. עד היום קיימת באיים שיטת תוארי אצולה הכוללת שימוש ב-32 תארים. בשנת 1530 העניק קארל החמישי את השליטה על האיים לידי אבירי מסדר ההוספיטלרים, שגורשו כמה שנים קודם לכן מרודוס על ידי האימפריה העות'מאנית בעקבות עיסוקם בשוד ימי.

בעקבות עיסוקם של האבירים בשוד ספינות עות'מאניות, יצאו העות'מאנים בשנת 1565 להתקפה על בסיסם עם כוח שכלל כמה עשרות אלפי חיילים. האבירים הזעיקו תגבורת מאירופה ובעזרתה הצליחו להדוף את העות'מאנים והמצור העות'מאני כשל. שלטון האבירים הגיע לקיצו עם כיבוש האיים על ידי נפוליאון בשנת 1798. כאשר גילו תושבי מלטה כי הצרפתים בוזזים את אוצרות הכנסייה, התארגנו אנשי מסדר אבירי מלטה בפיקודו של דון מיקיל (Dun Mikiel Xerri) כנגד הצרפתים והמרד המלטזי פרץ ב-2 בספטמבר 1798. מקום כינוסם של המורדים היה במבצרי מלטה המבודדים, שם, עקב מחסור באספקת מזון או תרופות החלו להתדלדל שורותיהם. דון מיקיל ניסה, יחד עם עוד כ-50 מאנשיו לפרוץ את המצור הצרפתי, אולם נתפס והוצא להורג.

                       וולטה

 

בשנת 1800 כבשו הבריטים את האיים מידי הצרפתים וכחלק מחוזה פריז של 1814, עברה מלטה רשמית לשלטון האימפריה הבריטית. האיים שימשו כמעגן אוניות ומפקדת הצי המלכותי עד שנת 1930.

בתקופת מלחמת העולם השנייה היה למלטה תפקיד חשוב עקב קרבתה לקווי האספקה הגרמניים. על גילוי אומץ הלב בשעת המצור על מלטה, הוענק לאי כולו עיטור גבורה - צלב ג'ורג' (George Cross), שכיום מופיע בסמל ובדגל המדינהגרמניה ואיטליה הכינו בשנת 1942 תוכנית מפורטת לפלישה למלטה, אך היא לא הוצאה לפועל.

בשנת 1964 הוענקה למלטה עצמאות מהאימפריה הבריטית, וחוקת 1964 העמידה את אליזבת השנייה כראש המדינה ומינתה מושל כנציג המלכה באיים. בשנת 1973 הפכה מלטה לרפובליקה החברה בחבר העמים הבריטי ולה נשיא כראש המדינה. מלטה הצטרפה לאיחוד האירופיב-1 במאי 2004.
 

                    מקדש - Hagar qim temple
                          מקדש  -  Mnajdra temple
                              וולטה - ויטוריוסה
                              בית תפילה עתיק
 

אלבום תמונות

 

מלטה - אי קטן ומסקרן

פורסם ב: 03/06/2019
את מלטה צילמתי בשנת 2008, המטרה הייתה לצלם אתרים ארכיאולוגיים, אתרים צלבניים ובעיקר את הביצורים המדהימים באי גוזו, אי קטן וצפוף, אהבתי במיוחד את האתרים הפרה-היסטוריים עם המקדשים המוזרים
 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים