054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

סקר ארכיאולוגיֿ\היסטורי של אתרים מרכזיים יוונים ורומיים במחוזות טורקיה

דף הבית >> הרצאות >> טורקיה >> סקר ארכיאולוגיֿ\היסטורי של אתרים מרכזיים יוונים ורומיים במחוזות טורקיהטורקיה - סקר אתרים ארכיאולוגיים בטורקיה

משך ההרצאה: 90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה היסטורית גיאוגרפית של טורקיה.
* סקירה מקיפה של האתרים הארכיאולוגיים מכל התקופות לפי מחוזות היסטוריים.
* סקירה על אתרים נבחרים על פי אזורים ותקופות.
* סקירה על חפירות ימיות באזור בודרום.

הנוסע המוסלמי אבן בטוטא (1377-1304) ביקר בטורקיה ב-1330 ותיאר אותה כאזור המופלא שבעולם, אכן מדינה מרתקת, ייחודית גן עדן ארכיאולוגי, נופים וחופים מהיפים בעולם. החל משנת 1998 לאחר לימודי הארכיאולוגיה ביקרתי, סיירתי וצילמתי יותר מ- 20 פעמים, היתה לי הזכות לצלם מאות אתרים ארכאולוגים ואלפי מונומנטים 

האזור בו שוכנת כיום טורקיה המודרנית היה ערש הולדתן של תרבויות חשובות, בהן האימפריות הביזאנטית והעות'מאנית. בשל המיקום האסטרטגי של טורקיה, בנקודת המפגש בין אסיה ואירופה, התרבות הטורקית היא מיזוג מיוחד במינו של המסורת המערבית והמזרחית. יש לה גם חשיבות גיאו-פוליטית אסטרטגית משמעותית.
האימפריה המשמעותית הראשונה באזור הייתה האימפריה החתית שהתקיימה בין המאות ה-18 וה-13 לפנה"ס. הפריגים ירש את החתים עד שהקימרים החריבו את ממלכתם במאה ה-7 לפנה"ס. במקביל, בין שנת 1000 לפנה"ס ועד למאה ה-6 לפנה"ס התקיימה ממלכת בחלקה המזרחי של אסיה הקטנה, עד שנכנעה למדי. את מקומה של פריגיה תפסו מספר ממלכות שהחשובות שבהן היו לידיה, קאריה וליקיה, כולן בחלקה המערבי של אסיה הקטנה, והיוונים החלו מיישבים אותה לקראת סוף האלף השני לפנה"ס. האזור כולו נכבש על ידי הממלכה האחמנית במאות ה-6 וה-5 לפנה"ס, ולאחר מכן על ידי אלכסנדר הגדול בשנת 334 לפנה"ס. בתקופה ההלניסטית חלקו מספר ממלכות את שטחה של אסיה הקטנה ובמאה ה-2 לפנה"ס החלו הרומאים בכיבושה והשלימו אותו בשנת 65 לפנה"ס לערךטורקיה היא רפובליקה דמוקרטית, חילונית, וחוקתית. מוסטפא כמאל אטאטורק בנה את המערכת הפוליטית שלה ב-1923, לאחר נפילת האימפריה העות'מאנית. טורקיה נמנתה עם החברות המייסדות של האומות המאוחדות, ושל ארגון המדינות האסלאמיות, והצטרפה לנאטו ב-1952. מאז 2005, מנהלת טורקיה משא ומתן להצטרפות לאיחוד האירופי.

                         אספנדוס - תיאטרון רומי
                              קאונוס - מקדשים
                             סרדיס - גימנסיון
                                   אפרודיסיאס


 


קטע וידאו, מקדשים בטורקיה, צולם בשנת 2011 במסגרת פרוייקט Great Tours
 


קטע וידאו, אתרים ארכיאולוגיים בטורקיה, צולם בשנת 2011 במסגרת פרוייקט Great Tours
 


אלבום תמונותמפה                
                                                                          לחץ להגדלה
                                                                    

 

 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים