054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

גרמניה

דף הבית >> הרצאות >> גרמניהגרמניה - קתדרלות קלן, נירמברג והאתר הרומי בטריר

משך ההרצאה: 90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה היסטורית של הקתדרלות בגרמניה.
* הקתדרלה בקלן, אתר מורשת עולמית, הקתדרלה הגדולה
  ביותר בצפון אירופה, המבנה הגותי השני בגודלו בעולם.
* קתדרלת נירמברג, קתדרלה קטנה ייחודית ביופייה, והקשר היהודי שיש לה.


בגרמניה ביצעתי צילומים עבור החברה אמריקאית The Great Courses , הקתדרלות צולמו בפרוייקט ארוך ומרתק  יותר מחודשיים צולמו יותר מ- 20 קתדרלות בערים היפות והמרתקות באיטליה, צרפת, ספרד וצ'כיה, צילום הקתדרלות בוצע עפ"י ההרצאת של פרופסור וויליאם קוק מאוניברסיטת ניו יורק, ובסיום הצילומים הופקה ערכה מרתקת שנמכרה בהצלחה מרובה.
במסגרת הפרוייקט צולמו אתרים ארכיאולוגיים נבחרים, העיר טריר צולמה בשל האתר הרומי הענק והייחודי שנמצא בה.

קתדרלת קלן  היא קתדרלה גותית קתולית בעיר קלן, המשמשת כמקום מושבו של הארכיבישוף של קלן. הקתדרלה החולשת על קו הרקיע של קלן, נחשבת לסמלה של העיר, והיא אחד מהמבנים הידועים ביותר בגרמניה. הקתדרלה ניצבת בליבה של העיר העתיקה בקלן, כ-300 מטרים מערבית לנהר הריין, בין תחנת הרכבת המרכזית של קלן מצפון, המוזיאון הרומי-גרמאני (Römisch-Germanisches Museum) וכיכר רונקלי (Roncalliplatz) מדרום ומוזיאון לודוויג ממזרח.

הקתדרלה מוכרזת כאתר מורשת עולמית מאז שנת 1996, והמבנה תואר על ידי ארגון  כ"עבודה יוצאת דופן של גאונות יצירתית אנושית"‏‏. הן בגלל גודלה, הן בגלל האדריכלות שלה והן בגלל אוצרות האמנות שבה, נחשבת הקתדרלה של קלן לאחת הקתדרלות החשובות והידועות באירופה. הקתדרלה בקלן מופיעה על מספר בולי דואר שהנפיקה גרמניה, והיא אתר תיירות פופולרי המושך מיליוני מבקרים מדי שנה.

הקתדרלה, שנבנתה בסגנון גותי החל בשנת 1248 והושלמה בסגנון התחייה הגותית ב-1880, היא אחת הקתדרלות הגדולות בעולם והכנסייה הגדולה ביותר בצפון אירופה. גובה הצריחים המחודדים שבחזית המבנה הוא 157 מטרים, והוא היה הבניין הגבוה ביותר בעולם בין השנים1880-1890, ועד אשר הפסיד את התואר לצריח הכנסייה של אולם מינסטר. עד היום קתדרלת קלן היא המבנה הגותי השני בגובהו בעולם. היא בעלת חזית הכנסייה הגדולה בעולם ובעלת הקמרונות מהגבוהים בעולם (אך לא הגבוהים ביותר): גובהם 46 מטר בבית המקהלה‏‏, ו-43.35 מטר בספינה הראשית. בית המקהלה שלה מחזיק גם ביחס הגדול ביותר בין גובה לרוחב: 3.6:1, נתון שעלה אפילו על זה של קתדרלת בובה. מלבד גובהה הרב, היא גם בעלת שטח רב: אורכה 144.5 מטר ורוחבה 86.25 מטר, והיא בעלת שטח בנוי של כמעט 8,000 מטר רבוע.

          קלן - הקתדרלה - החזית
       טריר -  בסיליקת קונסטנטינוס

טריר  היא עיר במערב גרמניה במדינת ריינלנד-פאלץ, השוכנת סמוך לגבול עם לוקסמבורג. העיר ממוקמת בעמק נהר המוזל בין גבעות נמוכות מכוסות כרמים, ואזור העיר נחשב לאזור חשוב לייצור יין.
 

טריר היא העיר העתיקה ביותר בגרמניה שלה היסטוריה כעיר ולא כיישוב או כמחנה צבאי, והיא נוסדה ב. היא גם המושב העתיק ביותר של בישוף נוצרי מצפון להרי האלפים. בימי הביניים הארכיבישוף של טריר נחשב גם כנסיך אשר שלט על השטח שבין הגבול הצרפתי ועד לריין, והיה אחד מ-11 הנסיכים בוחרים של האימפריה הרומית הקדושה.
 

בטריר מתגוררים כ-100 אלף תושבים, והיא העיר הרביעית בגודלה במדינת ריינלנד-פאלץ. בעיר שוכנת הנהלת מחוז טריר-זארבריקן, ואוניברסיטת טריר שנוסדה בשנת 1473.

טריר נמצאת במרכזו של 
עמק המוזל, ורוב שטחה נמצא על גדתו הימנית של נהר המוזל. גבעות מכוסות עצים וגפנים משתרעות מדרום לעיר ועד הונסריק, ומצפונה עד לאייפל. גבול גרמניה עם לוקסמבורג נמצא כ-15 קילומטרים מהעיר. השטח העירוני של טריר מחולק לכ-19 מחוזות.


             טריר - אמפיתיאטרון
        טריר - פורטה ניגרה - שער רומי
           נירמברג - קתדרלה
             נירמברג - קתדרלה
                    קלן - קתדרלה
                   קלן - קתדרלה


קטע וידאו - צילומים שנעשו בפרוייקט צילום הקתדרלות בשנת 2010


אלבום תמונות


גרמניה -קתדרלות והאתר טריר

גרמניה -קתדרלות והאתר טריר
פורסם ב: 03/06/2019
בגרמניה ביצעתי צילומים עבור החברה אמריקאית The Great Courses , הקתדרלות צולמו בפרוייקט ארוך ומרתק יותר מחודשיים צולמו יותר מ- 20 קתדרלות בערים היפות והמרתקות באיטליה, צרפת, ספרד וצ'כיה.
 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים