054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

צרפת בתקופת האימפריה הרומית, סקר אתרים רומיים ברחבי צרפת

דף הבית >> הרצאות >> צרפת >> צרפת בתקופת האימפריה הרומית, סקר אתרים רומיים ברחבי צרפתצרפת - אתרים רומיים ברחבי צרפת:  
Arles, Autun, Glanum, Narbonne, Nimes, Orange, Vaison-la-Romain
(צולמו כ -45 אתרים ארכיאולוגיים)

משך ההרצאה: 90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה היסטורית גיאוגרפית של צרפת.
* האימפריה הרומית בצרפת.
* סקירה על האתרים הרומיים ברחבי צרפת, פריסה גיאוגרפית היסטורית.
* סקירה על אתרים נבחרים במחוזות השונים.

בצרפת ביצעתי 5 מסעות צילום החל משנת 2009 , מסעות צילום ארוכים בגלל גודלה העצום של צרפת.פרוייקט מרתק נוסף היה צילום של האתרים הארכיאולוגיים בצרפת בעיקר רומיים, יותר מ- 100 אתרים.

צרפת הייתה מיושבת עוד מן התקופה הפליאוליתית המוקדמת, כ-500 אלף עד 200 אלף שנה לפני זמננו, על ידי ציידים לקטים מן המין הומו היידלברגנסיס שהשתמשו בכלי אבן של התעשייה האשלית. בתקופה הפלאוליתית התיכונה, כ-130 עד 40 אלף שנה לפני זמננו, חיו באזור הניאנדרטלים, שהשתמשו בכלי אבן של התרבות המוסטרית. בתקופה הפלאוליתית העליונה, כ-35 אלף עד 12 אלף שנה לפני זמננו, החליפו בני המין האנושי המודרני את הניאנדרטלים, והותירו אחריהם כלי-אבן משוכללים, כלי עצם ויצירות אמנות פרהיסטורית מן התרבויות האוריגנקית, הגרביטית, המגדלנית ועוד. כל התרבויות האלו קרויות על-שמות אתרים ארכיאולוגים שונים בצרפת.

בעת העתיקה ישבו בצרפת הגאלים - עם קלטי. במאה ה-1 לפנה"ס יוליוס קיסר כבש את גאליה וצירף אותה לאימפריה הרומית, וכך קיבלו התושבים את התרבות והשפה הרומית (לטינית, ממנה התפתחה הצרפתית). במהלך המאה ה-5 לספירה פלשו לגאליה שבטים גרמאנים, שהבולט שבהם היה שבט הפרנקים. הפרנקים היו השבט הגרמאני הראשון שהמיר את דתו לקתוליות ולכן צרפת קיבלה את הכינוי "הבת הבכורה של הכנסייה" והצרפתים הגדירו את עצמם כ"ממלכה הנוצרית ביותר".

                       Glanumקטע וידאו - צילומים מהשנים 2009 -2010

אלבום תמונות 

 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים