054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

אתרים צלבניים ברחבי ישראל

דף הבית >> הרצאות >> ישראל >> אתרים צלבניים ברחבי ישראל

אתרים צלבניים בישראל

משך ההרצאה: 90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

פרוייקט צילום האתרים הצלבניים בישראל בוצע  בשנת 2011 במשך כ-3 שבועות, צולמו כ- 40 אתרים בכל רחבי
הארץ, הצילום בוצע בערים הבצורות, במבצרי הספר וההגנה על עולי הרגל, והחוות החקלאיות.


שרידי מבצרים כנסיות וערים צלבניות בולטים בנוף ארץ ישראללבנוןירדן וסוריה - עדות לתנופת הבנייה חסרת התקדים של שליטי ממלכת ירושלים ויתר המדינות הצלבניות. מדינות אלו התקיימו בזכות ארגון צבאי ייחודי, שנשען על צבא ומערכת ביצורים אדירה שהיא, כדברי פרופ' יהושע פראוור, "החלק המקורי והמרשים ביותר של האחזות הצלבנים במזרח". הצלבניים שאבו את השראתם בבניה בעיקר מידע אדריכלי אירופאי, אך גם מידע ביזנטי ומוסלמי עשיר שנאסף במהלך מסעי הצלב. הצלבנים לא רק שתכננו ובנו מבצרים ומערכות ביצורים, המהווים סינתזה מוצלחת בין מערב למזרח, אלא גם התעלו על מוריהם ובנו מבצרים ובהם פתרונות מוצלחים, שהפכו בתורם לאבני בניין בסיסיות באדריכלות הצבאית האירופאית של ימי הביניים.


במאות ה-12 וה-13 הפכה ישראל לזירה לקרבות עקובי דם בין שני כוחות חזקים: מצד אחד המוסלמים, אשר שלטו בארץ, ומצד שני – חיילים חמושים נוצריים, שיעדם המוכרז היה: "לגאול את הקבר הקדוש מידי המוסלמים" – כלומר, לכבוש את ארץ הקודש ולשלוט בעיר ירושלים.
 
הצלבנים הצליחו אמנם לכבוש את ירושלים. הם כוננו את "ממלכת ירושלים" ואז יצאו למסע כיבושים לאורכה ולרוחבה של הארץ. את שליטתם ביססו באמצעות שרשרת מצודות אימתניות שהקימו באתרים אסטרטגיים.
 
כל תקופת שלטונם הם המשיכו להילחם כדי לשמור על חזקתם – עם המוסלמים האיובים בהנהגת צלאח א-דין, עם כוחות טורקיים ובסופו של דבר, עם הצבא הממלוכי, שהכניעם.
 
  • מי היו הצלבנים? מאין הגיעו?
  • מי היו מנהיגיהם?
  • מה היו המניעים האמיתיים למסעות הצלב?
  • כיצד כבשו את הארץ?
  • איך התייחסו לאוכלוסיה היהודית?
  • כיצד הוכנעו בסופו של דבר?
 
בהרצאה מרתקת, מלווה בתמונות וסרטים באיכות Full-HD, נלמד עוד על הצלבנים ונכיר כמה ממצביאיהם הבולטים: גודפרואה מבויון, בולדווין מלך ירושלים, ריצ'רד לב-הארי ועוד.
 
נסקור את מסלול הכיבוש הצלבני ואת הקרבות העיקריים. נספר גם עם מסדרי האבירים הנזירים שנוסדו בעקבות מסעות הצלב.
 
ניתן דגש מיוחד לשרשרת המצודות שבנו הצלבנים בישראל, ונכיר את מאפייני הארכיטקטורה הצלבנית ואת יתרונותיה הצבאיים, באמצעות תמונות וסרטים מתוככי המצודות...

 
                   אשדוד ים


         בניאס - מגדל פינה צלבני
                                      עכו - האולמות הצלבניים
יי

סרט - עכו העיר - צולם בשנת 2018כללי קטעי וידאו - אתרים צלבניים בישראל


אלבום תמונות


 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים