054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

איסטנבול, קונסטנטינופול עיר היסטורית מסחררת ומרתקת

דף הבית >> הרצאות >> טורקיה >> איסטנבול, קונסטנטינופול עיר היסטורית מסחררת ומרתקת

טורקיה - איסטנבול

משך ההרצאה: 90 דקות
קיטעי וידאו ותמונות

נושאי ההרצאה:
* סקירה היסטורית גיאוגרפית של איסטנבול - קונסטינופול.
* סקירה מרוכזת על החלק העתיק והאתרים המרכזיים: איה סופיה, ארמון טופקאפי, המסגד הכחול.
* סקירה על המונומנטים המיוחדים לאורך הבוספורוס.
* הגולדן הורן והאתרים המרכזיים לאורכו.
 
מסע הצילום באיסטנבול בוצע ב- 2011 במשך כשבוע עבור  החברה האמריקאית The Teaching Company  מוירג'יניה, ובמסגרת הקורס: Turkey-Greece the Great Tours  מסע צילום מרתק של כמעט כל האתרים המרכזיים באיסטנבול, האתרים המרכזיים
ההיסטוריים ברובע העתיק, ביצוע שייט צילום לאורך הבוספורוס והגולדן הורן, כולל את הארמונות והגשרים שמפרידים בין יבשת
אסיה לאירופה.

מקור השם איסטנבול מהמילים היווניות המודרניות "סטן פולי"  שמקורו במילים ביווניות העתיקות "איסט טן פולין"  שפירושן "אל העיר" - כאשר העיר בה מדובר היא עירו של קונסטנטין. 

השם "איסטנבול" החל להיות נפוץ בשפה הטורקית החל מהמאה ה-19, אף שרבים השתמשו (ומשתמשים גם היום) בצורה המקוצרת יותר המתבססת על הצורה המקורית - "סטמבול" - Stamboul. הוספת צליל "אי" בראשית השם מקובלת בטורקית לפני האותיות "ס" ו"ז", לדוגמה בשם העיר "איזמיר".

מלומדים ערבים נהגו לקרוא לעיר "קווסטנטיני", אבל העות'מאנים לא השתמשו בשם זה והעדיפו את הגרסה הפרסית: "פאי-אי טאחט" שפירושה בפרסית: "רגל כס המלכות" או "איסלמבול" שפירושו "של האסלאם".

איסטנבול שוכנת לחופי  מצר הבוספורוס, רצועת מים המפרידה בין אסיה לאירופה שאורכה כ-30 קילומטר, העיר בנויה משני צידי המצר ומשתרעת גם לאורך ים השיש (ים מרמרה). בכך איסטנבול היא למעשה העיר היחידה בעולם המשתרעת על שתי יבשות. שני גשרים מחברים בין חלקה ה"אסייתי" של העיר לחלקה ה"אירופי" וחוצים את הבוספורוס, הראשון, המכונה "גשר הבוספורוס" או "גשר הבוספורוס הראשון", הגשר השני, "גשר סולטן מהמט" או "גשר הבוספורוס השני", שוכן כחמישה ק"מ צפונית לראשון.

הצד המערבי והאירופי של העיר בנוי משני צידי קרן הזהב - לשון ים החודרת מהבוספורוס לעומק השטח האירופי. שלושה גשרים חוצים את קרן הזהב, גשר גלאטה סמוך למקום מפגשה עם הבוספורוס, גשר אטאטורק  כ-750 מטר ממנו וגשר הליץ'  הנושא את הכביש המהיר הפנימי של העיר. מדרום גובלת העיר בים השיש, ומצפון מגיעים שולי פרבריה עד הים השחור. פני השטח גבעיים משני צדי הבוספורוס. העיר גם סמוכה למוקדי רעש אדמה, הפוקד את העיר וסביבותיה אחת לכמה שנים.

                    איסטנבול - איה סופיה
                    איסטנבול -פסיפס רומי - סצינת ציד
                איסטנבול - מבצר שבעת המגדלים                 
                            איסטנבול - איה סופיה


 


קטע וידאו, מתוך הפרוייקט משנת 2011 Great Tours Turkey & Greece                                                                           לחץ להגדלה
 
 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים