054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

רומניה

דף הבית >> הרצאות >> רומניה
רומניה

משך ההרצאה: 60-90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה גיאוגרפית/גיאולוגית/היסטורית של רומניה.
* טבע ונוף ברומניה - הרי הקרפטים.
* אתרים מרכזיים - ערים מרכזיות.
* אטרקציות שונות - מכרות המלח .
* הכנסיות המצויירות בבוקובינה, הכנסיות המבוצרות בטרנסילבניה
.
 

ברומניה ביצעתי 3 מסעות צילום, מדינה מרתקת עם ערים עתיקות, טבע מדהים כנסיות מצויירות, וכפרים אותנטיים שהזמן עצר שם מלכת.
3 פרוייקטים גדולים, צילום של הכנסיות המצוירות במולדובה, בצפון מזרח רומניה, צילום מאתגר של הכנסיות שהקירות החיצוניים שלהם כוסו בציורים מרהיבים, הציגים במאות ה-15 וה-16 סצינות דתיות, סיפורים מהתנ״ך ומיתולוגיה מקומית, חלק מהכנסיות הוכרזו כאתר מורשת עולמית.
פרוייקט נוסף של צילום ארמונות ומרכזי ערים, ארכיטקורה מגוונת ומרתקת, בעיקר בבראשוב, סיביו, סיגישוארה ומצודת ברן.
פרוייקט נוסף,  צילום הכפרים עם הכנסיות המבוצרות בטרנסילבניה, חלקן הוכרו כאתר מורשת עולמית. היישובים ההלו נבנו על ידי הסקסונים הטרנסילבנים במאה ה-12, מקורן של הכנסיות המבוצרות נובע מסכנות הפלישה שבהן היה נתון האזור, הכנסיות מרהיבות ומעניינות, מכילות מערכות ביצורים מסוגים שונים, תופעה מאוד ייחודית באירופה.


 

בעת העתיקה התיישבו באזור רומניה דהיום בני שבט גטו-תראקי בשם דאקים, והארץ נקראה בהתאם דאקיה. במאה הראשונה לפנה"ס התגבשו המתיישבים לכדי מבנה מאוחד ומוגדר וכוננו ממלכה רבת עוצמה שאיימה על האינטרסים של הרומאים באזור. כתוצאה מכך, התנגשות בין שני הכוחות התרחשה בראשית המאה ה-2 לספירה ודאקיה נכבשה. פרובינקיה רומית בשם "דאקיה פליקס" נוסדה במקום הממלכה הדאקית העתיקה.

בימי הביניים קמו בחלקה המזרחי והדרומי של רומניה שתי נסיכויות: במזרח נסיכות מולדובה (Moldova) ובדרום מונטניה (Muntenia), שכונתה גם "הארץ הרומנית" (Ţara Românească) וכן נקראה בשם וולאכיה (Vlahia או Valachia). האזור המערבי טרנסילבניהTransilvania, המוכר גם כארדאל (ברומנית: Ardeal, בהונגרית: Erdely) נשלט במשך כאלף שנים על ידי ההונגרים, בתחילה כחלק מהממלכה ההונגרית; לאחר כיבוש הונגריה בידי הטורקים, הפך החבל לאוטונומי: נסיכות טרנסילבניה, שהייתה במאה ה-18 לחלק מהאימפריה האוסטרית ההאבסבורגית, ומאוחר יותר לחלק מהאימפריה האוסטרו-הונגרית.

בשנת 1812, אחרי מלחמת רוסיה עם העות'מאנים, סופחו לרוסיה מזרח מולדובה ואזורים סמוכים. ב-1859 התאחדו שתי הנסיכויות הרומניות - מולדובה (Moldova) ומונטניה (Muntenia) למדינה אחת שנקראה תחילה "הנסיכויות הרומניות המאוחדות", ומשנת 1866"ממלכת רומניה".

בשנת 1878 הוכרה עצמאות רומניה על ידי רוב מדינות העולם בקונגרס ברלין. במלחמת העולם הראשונה הצטרפה רומניה לצד מדינות ההסכמה בשנת 1916, אך בתום הקרבות שנערכו בשטחה בשנים 1917–1918 היא נכבשה על ידי מעצמות המרכז. לאחר המלחמה, בזכות היותה בת בריתן של מדינות ההסכמה המנצחות, קיבלה את צפון דוברוג'ה מבולגריה, ובנוסף, את בסרביה מרוסיה ואת בוקובינהוטרנסילבניה מאוסטרו-הונגריה. כך השיגה רומניה את איחוד כל השטחים שהיו מאוכלסים היסטורית ברומנים ונוצרה "רומניה הגדולה".

סרט - הכנסיות המבוצרות בטרנסילבניה - אתר מורשת עולמית - צולם בשנת 2016

סרט - הכנסיות המצויירות בבוקובינה - אתר מורשת עולמית - צולם בשנת 2016

סרט - ארמון נאו-קלאסי פלס - צולם בשנת 2017

סרט - מכרות המלח בטורדה - צולם בשנת 2017

רומניה - אלבום תמונות

 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים