054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

מצרים -מסע במנהרת הזמן

דף הבית >> הרצאות >> מצרים >> מצרים -מסע במנהרת הזמן

מצרים - מסע במנהרת הזמן

מצרים

משך ההרצאה: 60-90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה גיאוגרפית/גיאולוגית/היסטורית של מצרים.
* הערים אלכסנדריה וקהיר.
* שייט בנילוס, החיים סביב הנהר.
* ארכאולוגיה - אתרי הפירמידות והמקדשים מקהיר ועד אסואן.
 
מסע צילום ברחבי מצרים, שייט על הנילוס לאורך מאות ק״מ, חוויה מרתקת ומאתגרת. מסע הצילום התמקד באתרים העתיקים של מצרים, מונומנטים אדירים ומרתקים. מסע במנהרת הזמן, החל מגיזה על שלל אתריה ליד קהיר, ועד אבו סימבל בדרום מצרים בסמוך לגבול סודן, לוקסור המרהיבה על שלל הקברים בעמקי במלכים, המלכות..... צילום ייחודי מכדור פורח בעמק הנילוס.

הרצאה המשלבת ישן וחדש, אתרי קהיר ועתיקות מצרים, הנילוס - ערוץ חיים מרתק ודינמי.


מצרים העתיקה היא מדינה שהתקיימה בעמק נהר הנילוס בעת העתיקה. שיאה של התרבות היה באלף השני לפני הספירה, בתקופת הממלכה החדשה. בתקופה זו, מצרים התפשטה עד לדרום סוריה בצפון ועד לג'בל ברקל בדרום, בסודאן של היום. האופק הגאוגרפי המשתנה של מצרים העתיקה כלל בתקופות שונות גם את המדברשממזרח לנילוס ואת החוף של הים האדום, את חצי האי סיני ונאות המדבר ממערב לנילוס.

ראשיתה של התרבות המצרית העתיקה בערך ב-3150 לפנה"ס, באיחוד הפוליטי של תרבויות עמק הנילוס הגדולות תחת הפרעה הראשון, והיא התפתחה במשך שלושת אלפי השנים הבאות. ההיסטוריה שלה מחולקת למספר תקופות, הידועות כ"ממלכות", ולזמנים של חוסר יציבות יחסית הידועים כ"תקופות ביניים". עם סוף תור הזהב האחרון, הידוע כ"ממלכה החדשה", החלה תרבות מצרים העתיקה להידרדר, ומצרים נכבשה בידי כמה כוחות זרים. שלטונם של הפרעונים הסתיים רשמית ב31 לפנה"ס, כאשר האימפריה הרומית כבשה והפכה את מצרים לפרובינקיה רומית.

 

סרט וידאו על אתרי גיזה - צולם ביום השני למסע הצילום

אלבום צילומי מצרים

 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים