054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

סרילנקה - אי של ניגודים

דף הבית >> הרצאות >> סרילנקה >> סרילנקה - אי של ניגודים
סרילנקה

משך ההרצאה: 60-90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה גיאוגרפית/גיאולוגית/היסטורית של סרילנקה.
* טבע ונוף בסרילנקה - אתרי טבע יחודיים.
* אתרים מרכזיים - ערים מרכזיות.
* ארכאולוגיה - אתרים מקודשים.
* צונאמי משנת 2004 - הסיפור העצוב של אסיה
.

משימת צילום ממושכת בסרילנקה, האי הטרופי והמרתק ״הודו הקטנה״, בשטח קטן יחסית מקומות קסומים, יערות וטבע פראי, שלל מקדשים ואתרי מורשת עולמית, מקום מפתיע! השילוב של חופים נפלאים עם ערי חוף משגעים, ארכיטקטורה מגוונת: פורטוגזית, הולנדית ומקומית.
הנוסע הוונציאני 
מארקו פולו מזכיר את סרי לנקה ביומן מסעותיו כ"אי האבנים היקרות". שכנו בה מכרות אודם ואזמרגדאבני החן האיכותיות בעולם. קובלאי חאן שלח את מארקו פולו לקנות מאת המלך שרידים מקודשים של בודהה. שם חזה מארקו באבן אודם ענקית כתפוח גדול. ב-1506 ביקר בסרי לנקה הפורטוגזי לורנסו דה אלמיידה(אנ').

במהלך התקופה הקולוניאלית נשלטה סרי לנקה על ידי שלוש מעצמות. בתחילה הייתה זו האימפריה הפורטוגזית ששלטה באי החל מתחילת המאה ה-16. בשנת 1640 כבשה הולנד את האי ושלטה בו עד 1798 במסגרת ציילון ההולנדית. החל בשנת 1798 כבשה בריטניה את האי ושלטה בו עד לעצמאות המדינה ב-1948. בריטניה החלה בגידול מטעי קפהתה וקינמון בסרי לנקה, ולצורך כך הביאה לסרי לנקה מאות אלפי טמילים מהודו, שעבדו במטעים. הבריטים התייחסו היטב לטמילים ובנו עבורם מוסדות חינוך, מה שחיזק את מעמד הטמילים בסרי לנקה, לעומת הסינהליסטים, התושבים הבודהיסטים של הארץ.

בשנת 1948 זכתה סרי לנקה לעצמאות מהממלכה המאוחדת והפכה לדמוקרטיה סוציאליסטית. הממשלה הראשונה החליטה כי על מנת ליצור שוויון בין הקבוצות השונות במדינה, יש להפוך את השפה הסינהלית לשפה הרשמית במדינה. הדבר יצר מתח רב בין הסינהלים לטמילים ובסופו של דבר הביא לרצח ראש הממשלה סולומון בנדרנאיקה בשנת 1959.

ספארי בפארק יאלה - צולם במהלך המסע

אלבום תמונות סרילנקה

 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים