054-4799642 צור קשר  
     
 
 הצטרף לרשימת התפוצה לקבלת חדשות ועדכונים ישירות לדוא"ל:

  שלח
 
 
מסע צילומים בהודו סרילנקה ובורמה
 
   בחודשים דצמבר 2018- פברואר 2019, ביצעתי מסעות צילום בצפון ודרום הודו, סרילנקה ובורמה. מסע מרתק קשה ומאתגר, משימות צילום לא קלות, יותר מ-21 טיסות, ואלפי ק״מ בדרכים הקלוקלות של הודו, המסע בהודו היה מרגש מאוד, וקל מאוד  להתחבר לטכסים ולאנשים, מגוון אנושי כל כך שונה ומרתק.
 
 

 
 

דרך משי - פסיפס של תרבויות

דף הבית >> הרצאות >> דרך המשי >> דרך משי - פסיפס של תרבויות
דרך המשי

משך ההרצאה: 60-90 דקות
קיטעי וידאו וצילומים

נושאי ההרצאה:
* סקירה גיאוגרפית/גיאולוגית/היסטורית של דרך המשי.
* טבע ונוף לאורך התוואי הארוך קירג׳יסטן-בייג׳ינג.
* אתרים מרכזיים - ערים מרכזיות.
* אוכלוסייה, מגוון של תרבויות לאורך דרך המשי .
* שווקים וחקלאות מדבר.


 
בדרך המשי הייתי פעמיים, בפעם הראשונה עם קבוצה ובפעם השנייה פרוייקט צילום של נתיב דרך המשי מקירג׳סטן ועד לבייג׳נג.
פרוייקט צילום מרהיב ומרגש, פסיפס אנושי מטריף חושים מקירג׳סטן דרך סין מדבריות גובי וטאקלאמאקן, ודרך טיבט ההררית, אתרי טבע מרהיבים בסין, מסע מדהים!
בכל מסעות הצילום שעשיתי זה המסע המרתק ביותר, המאתגר והסוחף מכולם, דרך המשי מסעיר חושים!

עם ביות בהמות המשא, עוד בתקופה הפרהיסטורית, התאפשר לאדם הקדמון לשאת משקל יותר ויותר גדול של חפצים מאתר לאתר, וכך התפתח המסחר. ביות הסוסים בערך בשנת 4000 לפנה"ס וביות הגמל בסביבות המאה ה-12 לפנה"ס, אפשרו את המסחר על פני אזורים נרחבים באסיה, מזרח התיכון, צפון אפריקה ואירופה.

הערבות הנרחבות ומכוסות הדשא המשתרעות בין מזרח אסיה לאפריקה ולאירופה, והיותן של ערבות אלה רצועה מפרידה בין השטחים החקלאיים לבין שטחי המדבר, היוו תנאי שטח ראויים לתנועתן של שיירות סוחרים בשטחים פתוחים שאינם חקלאיים, מבלי שיתפתחו סכסוכים עם יושבי השטחים החקלאיים.

דרכי המסחר הראשונות נוצרו כבר במאה ה-35 לפנה"ס. למשל, לאפיס לאזולי יובא למצרים מאפגניסטן כבר באלף הרביעי לפנה"ס. במהרה נוצר הקישור בין שתי דרכי מסחר אלה. במצרים התגלה משי סיני משנת 1070 לפנה"ס. עדויות למסחר באמצעות דרכים ארוכות. כך קיימות גם בתנ"ך בו מסופר על סוחרים בין כנען למצרים, בסיפור יוסף ואחיו. מאוחר יותר קיימים אזכורים של סחר בעץ לבנוני עם חירם, מלך צור, וסחר בתבלינים ואבנים יקרות עם תרשיש ועם שבא.

בתקופת ההיסטוריון היווני הרודוטוס הוקמה דרך המלך הפרסית, שאורכה היה 2,857 ק"מ: בין העיר שושן (סוסה) לאיזמיר שבטורקיה. במסלול הדרך הוקמו תחנות התרעננות אשר שירתו את הסוחרים ואיפשרו להם להחליף סוסים, וכן הוקמו שירותים שאיפשרו לשליחים מלכותיים לעבור את כל אורכה של הדרך ב-9 ימים, באמצעות תחנות סוסים ומסחר (לסוחרים ארכה הדרך בדרך כלל כשלושה חודשים).

דרך המשי -סרט שצילמתי במסע הראשון עם חברת איילה גיאוגרפית - 2017

סרט - דרך המשי - המעבר המערבי בסין - Jiayuguan Pass

סרט - דרך המשי - קברי המערות בבינגלינג - מרכז סין

סרט - דרך המשי - מערות בודהיסטיות בבזקליק -שולי מדבר טאקלאמאקאן בסין

דרך המשי - אלבום תמונות

 
 
כל הזכויות שמורות לשמואל מגל/רונית מרקו 2012. טלפון:054-4799642 / משרד:04-9998316
 
לייבסיטי - בניית אתרים